Slovensko dalmatinski večer – Koncert Tanje Zajc Zupan, klape Gallus in pevke Teje Saksida

Zaigrali in zapeli bodo slovenske ljudske in narodnozabavne pesmi, slovenske popevke dalmatinske pesmi in evergreene. Na primer: Cvetje v jeseni, Kje so tiste stezice, venček narodnih, Moj dom, Morska pravljica, Kam le čas beži, Ti si moja ljubezen, Pesem ptic trnovk. Poseben del programa bo posvečen dalmatinskim pesmim, ki jih izvajajo najbolj znane klape, Tereza Kesovija in Severina: Ne diraj moju ljubav, Ružo crvena, Vila moja si ti, Oči boje lavande, Čiribiribela, Gardelin iz filma Petelinji zajtrk, Moja poslednja i prva ljubavi … TANJA ZAJC ZUPAN je skozi leta igranja izoblikovala svoj prepoznaven zven. S citrami je posnela več instrumentalnih  albumov  iz  priljubljenega   repertoarja svetovne  glasbene  zakladnice, dve  zgoščenki z božičnimi melodijami  in  dve  z  uspešnicami slovenske glasbe. Izdala je ponatis prve zgoščenke Od tod do večnosti, ki jo bogatijo: Pesem ptic trnovk, Larina pesem, Mistralova hči, Spanish eyes, My way in druge. Zaigrala  je glasbene vložke  za film Kajmak in marmelada,  nastopila  je  na več  koncertih  z orkestrom  Slovenske  policije  pod  vodstvom Romana Kranjčana, sodelovala je z raznimi pevci. Bila je gostja v mnogih TV oddajah: Na zdravje, Dobro jutro, Moja Slovenija … Zadnje leto nastopa s pevko Tejo Saksida in moško vokalno skupino Stiški kvartet in Klapo Gallus. KLAPA GALLUS: Člane Klape Gallus druži prijateljstvo, ljubezen do ubranega večglasnega petja in ljubezen do dalmatinskega melosa. Občinstvo navdušujejo z edinstvenim zvenom in energijo ter z zvoki nežnih mandolin. Poleg najlepših dalmatinskih pesmi pripravljajo tudi svoje lastne skladbe z dalmatinskim pridihom. TEJA SAKSIDA je ustvarjalna oseba, diplomirana pevka in raziskovalna muzikologinja, ki z velikim žarom poje, govori o glasbi in piše vokalne priredbe. Je učiteljica petja na več glasbenih šolah, osnove vokalne tehnike podaja zboru RTV, APZ Tone Tomšič, vodi Stiški kvartet … Njen repertoar sega od opernih arij in sodobnega klasičnega repertoarja preko popevk in filmske glasbe do ljudskih glasbenih priredb. ANA ZUPAN je študentka primerjalne književnosti in slovenistike. Piše pesmi, prozo in scenarije. Redno objavlja prispevke v reviji Replika in na portalu LifeStyle. Vodi prireditve in jih občasno organizira. . Vodila je že več koncertov in dobrodelnih prireditev (za Občino Lukovica, Občino Velike Lašče, Društvo invalidov Domžale, Lions in Rotary klube, Območno obrtno zbornico Cerknica, društva …). Nastopila je že z voditeljem Vidom Valičem, stand up komikom Tinom Vodopivcem, igralcem in voditeljem Romanom Končarjem, ki je bil tudi njen mentor.

letak spl SLOV-DALMAT VEČER - Trzin 29.1.2015

Vstopnice po 15,00 € (za člane KUD po 13,00 €) so na voljo v Pekos Pubu. Število mest je omejeno, zato pohitite z nakupom! Rezervacij za ta dogodek ne sprejemamo.