Dobrodelna dražba slik Ele Moravec

Dokumenti: Pravila dražbe

Za več informacij o dražbi ali predhodno prijavo nam pišite na naslov rezervacije@kud-trzin.si.

“Jelka Moravec – Ela je ena bolj priznanih trzinskih slikark s številnimi razstavami, med drugim so njene slike krasile prostore hotela Ambient v Domžalah. Ela intenzivno slika že 15 let. Obiskovala je tečaj risanja na Likovni akademiji in še več tečajev risanja in slikanja pri akadamskem slikarju, profesorju Tonetu Račkiju. Nato je Ela ustvarjala pod mentorstvom akademskega slikarja Janeza Zalaznika in je bila članica likovnega društva Senožeti Radomlje. Moravčeva je imela 6 samostojnih razstav in še več skupinskih. Slike, ki jih je poklonila društvu KUD Franc Kotar Trzin, katerega članica je tudi sama, saj je gledališče že dolgo let njena druga strast, so njena zgodnja dela. Izkupiček od licitacije slik bo namenjen za nakup nove tehnične opreme KUD-a Franc Kotar Trzin, ki je društvo z 91-letno tradicijo na področju uprizoritvenih umetnosti in v zadnjem času dosega lepe uspehe na regijskem in državnem nivoju, v njem pa deluje kar 7 gledaliških skupin vseh starosti. V dvorani Kulturnega doma, kjer se na odru kalijo mladi igralci in nastajajo nove teatralne zgodbe, je potrebna zamenjava in dokup dotrajanih reflektorjev ter druge sodobnejše tehnične opreme, ki bo pripomogla ustvarjalcem uloviti korak s časom in posledično pripravo še boljših, intrigantnejših in komičnih predstav, ki si jih vsi radi ogledate. Zato vas prosimo, da pomagate društvu in licitirate za Elino sliko ali slike, za katere bi radi, da krasijo vaše poslovne prostore ali stanovanje. Iskrena hvala! Dražba se bo odvijala v prostorih Kulturnega doma Trzin v soboto, 20. decembra 2014 od 19.00 ure dalje.”

From
Dobrodelna dražba umetniških slik Jelke Moravec – ELE, posted by KUD Franc Kotar Trzin on 6/23/2013 (35 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2 (Dobrodelna dražba umetniških slik Jelke Moravec – ELE; 35 photos)