#Kulturno srce Trzina – Otvoritev prenovljenih prostorov: Gledališče (je) za vse

Ponosno lahko povemo, da smo po več prestavitvah projekta zaradi situacije s koronavirusom, sedaj končno uspeli pripraviti otvoritev naših prostorov, katerih obnova je potekala v okviru projekta Kulturno srce Trzina.

Ko napišemo “naših”, mislimo na vse tiste posameznike, ki se združujejo v društva in v Kulturnem domu delujejo, domujejo, ustvarjajo, sestankujejo.

Skupaj smo napletli tudi tole zgodbo. Scenarij in režijo je prevzela režiserka Tatjana Peršuh.

Sodelujemo:

• odrasli gledališčniki, tehniki, Hlodi, Show skupina in Čivke iz KUD Franc Kotar Trzin
  • pevke in pevci Kulturno društvo Ivan Hribar Trzin
  • Foklorna skupina Turističnega društva Kanja

Okoli 50 nas je, ki smo stopili skupaj, da se z vami poveselimo ob dosežku, kot je prenova dvorane. Podaljšan in preplasten je bil oder, pod njim narejena priročna shramba za mize, obnovljeni so bili vhodna avla in sanitarije. Izven projekta Kulturno srce Trzina pa še električna napeljava in strop.

S pomočjo evropskih in občinskih sredstev lepšamo prostor za nas in za vas, dragi obiskovalci. Da se boste v njem dobro počutili in uživali sadove ljubiteljske ali profesionalne kulture.

Ob tej priložnosti vas torej vabimo, da si ogledate slavnostno otvoritev z naslovom “Gledališče (je) za vse”, ki bo v četrtek, 14. aprila, ob 19.00 uri v Kulturnem domu Trzin.

Vstop je prost, prireditev pa bo potekala v skladu z veljavnimi ukrepi proti širjenju Covid-19.

Tukaj si rezervirajte svoje mesto.

Več o projektu Kulturno srce Trzina.

Projekt se izvaja v okviru LAS Za mesto in vas.

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj.

Povezava na spletno stran: https://www.eu-skladi.si/

Kontakt: vodja projekta Aleksander Ilić, občinska uprava. E-pošta: aleksander.ilic@trzin.si

Vrednost projekta:
Skupna vrednostSofinanciran deležLastna sredstva
62.993,74 EUR44.759,41 EUR18.234,33 EUR

Partnerji in izvajalci projekta: KUD Franc Kotar Trzin, Zavod Azum, Občina Trzin